piątek, 6 marca 2015

Pokaż mi swój samochód, a powiem ci...


Wielu z nas zastanawiało się, w jaki sposób podnieść atrakcyjność auta. Jednym ze sprawdzonych sposobów jest inwestycja w porządne felgi.
Zwykło się mówić, że kobiety przesadnie dbają m.in. o stroje czy wygląd mieszkania, mężczyźni natomiast przywiązują dużą wagę do wyglądu samochodów i gadżetów z nimi związanych. Felgi aluminiowe, tzw. alusy nadają samochodowi wyjątkowy i niepowtarzalny wygląd. Alternatywą dla felg aluminiowych są standardowe felgi stalowe plus zazwyczaj kołpaki, które często niszczą się lub po prostu odpadają.

Dlaczego warto wybrać felgi aluminiowe?

 • mniejsza waga wyrobu - mniejsze obciążenie i zużywanie się elementów zawieszenia pojazdu samochodowego.
 • efektywniejsze chłodzenie hamulców - lepszy przepływ powietrza wokół tarcz i bębnów hamulcowych. Ponadto aluminium jest dobrym przewodnikiem ciepła, co powoduje odbieranie wyższej temperatury z elementów układu hamulcowego.
 • większa dokładność wykonania
 • design - atrakcyjniejszy wygląd zawsze jest w cenie, odpowiednio dopasowane felgi nadają samochodowi stylu.,,Alusy" pod każdym względem przewyższają felgi stalowe. Eksperci z firmy LadneFelgi.pl radzą, aby nie przesadzać z wyborem rozmiaru felg aluminiowych. Zbyt duży rozmiar felg uniemożliwia założenie opon z wyższym profilem, co znacząco wpływa na obniżenie komfortu, a nawet bezpieczeństwa kierowcy i pasażerów. Rozmiar felg należy dopasować do auta i najlepiej trzymać się zaleceń producenta. Nie można zakładać mniejszego rozmiaru niż jest przewidziany do danego auta. Ważnym parametrem jest również odsadzenie ET, ale o tym najlepiej przeczytać w artykule „Felgi aluminiowe bez tajemnic”.
Podsumowując, wygląd auta to tylko jeden z plusów felg aluminiowych, reszta wbrew pozorom jest jeszcze istotniejsza.


4 komentarze:

 1. Mój ma fioła na punkcie auta, aż czasem mnie to denerwuje, zaraz mu dam do przeczytania Twój post :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Felgi są fajną sprawą, niestety moja Żaba ma już swoje lata i tylko kołpaki jej zostają...ale może w nowym wozie...;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgadzam się, że ładne felgi są ozdobą samochodu :)

  OdpowiedzUsuń
 4. w pełnie się zgadzam, przypomniałeś mi o oddaniu moich do piaskowania przed sezonem ;)

  OdpowiedzUsuń